Правильний розрахунок потужності твердопаливного котла для будинку

Правильний розрахунок потужності твердопаливного котла для будинку

Як правильно підібрати потужність котла тривалого горіння для будинку?
Це питання задають дуже багато хто задається собі за мету встановити твердопаливний котел тривалого горіння будинку.
Адже від правильно підібраного потужності багато чого залежить, тривалість горіння, і головне, економне витрачання палива котлом тривалого горіння.
Для підбору потужності котла тривалого горіння необхідно враховувати:
 1. загальну опалювальну площу будинку
 2. тепловтрати (втрати тепла в будинку, що утеплює нижче - думаю це не потрібно пояснювати)
 3. який тип опалювальної системи
 4. яке паливо буде використовуватися
Ідеально коли для підбору потужності твердопаливного котла можна звернутися до професіонала. Але є безліч АЛЕ.
Затвердження що 1 кВт на 10 м2 опалювальної площі, теж не зовсім вірно.
Давайте розбиратися разом.

Базова потужність шахтного котла тривалого горіння

При підборі котла потрібно враховувати площу і об'єм опалювальної площі. Так для опалення 10 м2, при висоті 2,5-3 метра для нормально утепленого будинку потрібно 1 кВт потужності. Для старих будинків притаманні великі тепловтрати 2-3 кВт / 10 м2. Для сучасно модернізованих і теплоізольованих будинків, необхідна потужність може бути в межах 0,3-0,6 кВт / 10 м2.

  Коефіцієнт корисної дії (ККД) котла тривалого горіння

  Мало хто звертає увагу, але обов'язково враховуйте ККД при виборі котла тривалого горіння. Врахуйте що ККД твердопаливних котлів тривалого горіння не може перевищувати більше 93%, все що більше - маркетинговий хід для збільшення продажів. Реальне середнє ККД 70-80%.

   Тип опалювальної системи для котла тривалого горіння

   Враховуйте тип опалювальної системи яка вже є або буде встановлена. Системи опалення можуть бути відкритого або закритого типу, які бувають з природною або примусовою циркуляцією теплоносія. При відкритій системі опалення з природною циркуляцією з використанням котла тривалого горіння, необхідно збільшити базову потужність на 10-15%.

    Об'єм теплоносія в системі опалення

    Враховуйте обсяг теплоносія в опалювальній системі - обсяг теплоносія в опалювальній системі не повинен бути більше обсягу теплоносія в котлі більш ніж в 3 рази (тільки якщо ви не використовуєте акумулює бак). Якщо теплоносія в системі більше, вибирайте твердопаливний котел тривалого горіння більшої потужності.

     Запас потужності котла тривалого горіння на мінімальні температури

     Обов'язково враховуйте мінімальну зимову температуру в регіоні де плануєте використовувати котел тривалого горіння. При настанні критично низьких температур на вулиці, потужності котла тривалого горіння може бути недостатньо. Тому до базової потужності необхідно додати ще 5-10%, що дозволить використовувати твердопаливний котел тривалого горіння повноцінно, і буде гарантувати стабільну роботу.

      Тепловіддача палива при спалюванні в котлі тривалого горіння

      При розрахунку базової потужності котла тривалого горіння, виробники використовують тепловіддачу вугілля. Якщо в плануєте спалювати в котлі переважно деревину, а саме, дрова, щепу, пелет, брикети - рекомендуємо додати до базової потужності 10-15%. Якщо переважно плануєте топити деревиною, рекомендуємо розглянути котли зі збільшеною топкою завантаження палива.

       Приклад розрахунку потужності котла
       тривалого горіння для будинку

       Котел тривалого горіння для будинку 100 м2

       Для прикладу розглянемо будинок з опалювальною площею 100 м2, з висотою стелі 2,6 м. З природною циркуляцією теплоносія. Вміст води для опалення 150 літрів. У будинку утеплено стіни, встановлені металопластикові вікна і теплі двері. В якості палива буде деревина.
       Тепер все підсумовуємо.
       Базова необхідна потужність котла тривалого горіння 10 кВт.
       Додамо 10% потужності, або 1 кВт, тому що система опалення з природною циркуляцією
       Запас потужності на мінімальні температури 5%, тобто 0,5 кВт
       Середнє реальне ККД 80%, значить додаємо ще 20% - 2 кВт
       З урахуванням спалювання деревини додамо ще 15% - 1,5 кВт
       Що отримуємо - 10 + 1 + 0,5 + 2 + 1,5 = 15 кВт
       Таким чином для опалення будинку 100 м2, оптимальним буде вибір котла тривалого горіння потужністю 15 кВт

       Котел тривалого горіння для будинку 70 м2

       Для прикладу розглянемо будинок з опалювальною площею 70 м2, з висотою стелі 2,5 м. З примусовою циркуляцією теплоносія. Вміст води для опалення 120 літрів. У будинку утеплено стіни, встановлені металопластикові вікна і теплі двері. В якості палива буде деревина.
       Тепер все підсумовуємо.
       Базова необхідна потужність котла тривалого горіння 7 кВт.
       Запас потужності на мінімальні температури 5%, тобто 0,5 кВт
       Середнє реальне ККД 80%, значить додаємо ще 20% - 1,4 кВт
       З урахуванням спалювання деревини додамо ще 15% - 1 кВт
       Що отримуємо - 7 + 0,5 + 1,4 + 1 = 9,9 кВт
       Таким чином для опалення будинку 70 м2, оптимальним буде вибір котла тривалого горіння потужністю 10 кВт.
       Ці розрахунки наведені з використанням середньостатистичних даних території України.
       Не вибирайте котел тривалого горіння з великим запасом потужності, так як це призведе до зниження ефективності роботи опалювальної системи, і перевитрати палива котлом тривалого горіння.
       Виробники котлів тривалого горіння України
       Доставка без предоплаты за 2−3 дня с момента оформления заказа по всей территории Украины БЕСПЛАТНАЯ
       Для покупателей из любого города (села) Украины действует доставка.

       Мы заключили эксклюзивный договор с Новой Почтой, и поэтому доставка занимает не неделю, а всего 2-3 дня, в зависимости от вашего места проживания.

       Благодаря постоянному наличию продукции на складе отправляем заказ уже на следующий день после заказа, без предоплаты (оплата при получении).

       После отгрузки вы получите смс с номером декларации и сможете сами отслеживать перемещение груза.
       Как нас найти?

       Альтернативный способ отопления дома - твердотопливные котлы длительного горения

       Но почему так? Все дело в росте тарифов на газ. И чем больше у вас дом по площади, тем дороже вы будете платить за газ. Поэтому людям приходится выбирать между комфортом отопления на газе и экономными, но менее комфортными твердотопливными котлами. Котлов на сегодняшний день очень много, это касается, как выбора типа котла, так и производителей, которые их выпускают. Все хвалят именно свою продукцию и выставляют на показ определенный тип котлов.

       Бесспорно, что у каждого типа есть свои плюсы, но производители тактически умалчивают о минусах котла, которые часто перевешивают его положительные стороны. Мы, как опытная и квалифицированная компания в сфере твердотопливных котлов, рекомендуем вам купить твердотопливные котлы Холмова длительного горения.

       Преимущества твердотопливного котла длительного горения

       Именно тип котлов длительного горения максимально удобен в работе и позволит вам жить нормальной жизнью, а не мучиться и постоянно сидеть у котла. Из самого названия котлов следует тот факт, что этот котел долго горит. А теперь ответьте на простой вопрос. Каким котлом лучше пользоваться, тем у которого дрова горят за 2:00 часа или тем, у которого дрова выгорают за 8 и более часов. Правильно, мы с вами согласны, проще пользоваться котлом, у которого дрова горят можно дольше.


       Купить твердотопливный котел длительного горения Бизон и сами убедитесь в этом. Характерным отличием таких котлов от других типов, большая топочная камера, в которую и закладывается топливо. Топливом может служить дрова, уголь, брикеты, изготовленные из различных видов сырья. Многие, видя такую большую камеру, ошибаются, говоря, что такие котлы очень прожорливы. Это совершенно неверно, ведь современная автоматика позволяет отдавать тепло в систему отопления, дозировано. Значит, что потребление дров котлом длительного горения такое же, как и в простом котле, но их хватает на гораздо больший отрезок времени. Покупка твердотопливного котла длительного горения, полностью себя оправдывает уже в первый отопительный сезон. Они хоть и стоят дороже других, но комфорт, который вы приобретаете с этими котлами, будет дороже любых сэкономленных денег.
       Click to order
       Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
       Або Ви можете зателефонувати нам
       +380955182814
       Made on
       Tilda