Регулятор тяги для твердопаливних котлів

У нинішній час високих технологій з'явилося дуже багато різноманітних засобів автоматизації, завдяки яким можна експлуатувати котельне обладнання, приділяючи йому мінімум уваги. Однак, більшість з них харчуються електроенергією, а це не завжди зручно.

Ситуація, коли разом з відключенням електрики в будинку пропадає і тепло, - не рідкість. Причина цього - відключення опалювальної установки автоматикою. Але існують і прості засоби автоматизації, яким не потрібна електроенергія, наприклад, автоматичний регулятор тяги для твердопаливних котлів з механічним приводом.

Пристрій і принцип дії механічного регулятора тяги

Конструкція виробу досить проста, в цьому можна переконатися на прикладі термостатичного регулятора RT 10, зображеного на малюнку.

1 - рукоять установки бажаної температури;
2 - шток;
3 - виконавчий механізм;
4 - напрямна;
5 - корпус приладу;
6 - гільза погружная;
7 - термочутливий елемент;
8 - пружина;
9 - важіль ланцюгового приводу;
10 - ланцюг;
11 - гвинт кріплення рукояті;
12 - гвинт кріплення важеля.
Залежно від того, яка конструкція твердопаливного котла, регулятор встановлюється зверху, на фронтальній або бічній панелі в спеціальне посадкове місце водяної сорочки, щоб погружная гільза вироби контактувала з теплоносієм. Що знаходиться в ній термочутливий елемент заповнений рідиною або газом, що розширюються при нагріванні.

Коли температура теплоносія починає рости, термоелемент через шток впливає на виконавчий механізм, який опускає важіль ланцюгового приводу. Ланцюг, закріплена одним кінцем на важелі, а іншим - на повітряній відкидний заслінки зольной камери, починає прикривати цю заслінку. Таким способом подача повітря через зольник в топку обмежується, а інтенсивність горіння зменшується. Як тільки температура води в сорочці котла впаде, термоелемент за допомогою виконавчого механізму, важеля і ланцюгового приводу знову відкриє дверцята і подача повітря відновиться.

Технічні параметри механічного регулятора тяги

Вибираючи терморегулятор для котла, потрібно знати кілька технічних параметрів, якими характеризуються ці засоби автоматизації:
 • Діапазон температур води, в яких може працювати термоелемент.
 • Робочий хід важеля ланцюгового приводу в мм, його треба порівняти з переміщенням дверцята зольника від повного закриття до максимального відкриття. Робочого ходу приводу регулятора повинно вистачати для повного розорювання заслінки, інакше котел може не набирати свою теплову потужність.
 • Максимальна вага дверцята, з яким зможе працювати регулятор. Якщо повітряна заслінка вашого теплогенератора важить більше, ніж може тягнути ланцюговий привід, то такий виріб вам не підійде, слід шукати модель з великим зусиллям на підйом. Також варто перевірити, чи входить в підйомне зусилля вага самого приводу або його треба порахувати окремо.
 • Максимальна температура теплоносія.
 • Діаметр (в дюймах) нарізного приєднання посадкового місця.
Представлений в якості прикладу регулятор тяги для котла RT 10 сконструйований таким чином, щоб заміну або ремонт виконавчого механізму можна було виробляти без спорожнення водяної сорочки опалювальної установки. Це реалізовано за рахунок знімною погружной гільзи. У виробах інших виробників такої опції може і не бути, тоді для заміни доведеться зливати воду з усієї системи опалення та котельного бака.

Інструкція по налаштуванню механічного регулятора тяги

Термостатичні регулятори тяги мають 2 види розмітки для роботи в різних положеннях. На приладі RT 10 шкала червоного кольору призначена для роботи в горизонтальному положенні, жовта розмітка - для вертикального. Налаштування вироби виконується в такому порядку:
 • Перед початком настройки нижній кінець ланцюга треба від'єднати від повітряної заслінки, щоб вона вільно звисала вниз, а гвинт - фіксатор рукояті - послабити.
 • Вибравши колір шкали відповідно до орієнтації термостата в просторі, виставити по ній значення бажаної температури.
 • Розпалити теплогенератор і прогрівати його, контролюючи температуру теплоносія по котельному термометру.
 • Коли температура води досягне значення, на яку виставлений регулятор тяги, надіти кінець ланцюга на дверцята зольника. Слід переконатися, що ланцюг натягнута, вільний хід не повинен перевищувати 1 мм. Після цього можна рукоятку зафіксувати за допомогою гвинта.
Після настройки незайвим буде перевірити роботу термостатичного регулятора, змінюючи температуру руків'ям і порівнюючи її з показаннями термометра. При цьому треба враховувати, що в твердопаливних котлах присутня явище інерційності. Це означає, що після прикривання дверцята зольника зростання температури теплоносія зупиниться не відразу, оскільки дрова чи вугілля в топці не можуть згаснути в один момент. Треба почекати якийсь час, протягом якого показання термометра стабілізуються.
Висновок
Регулятор тяги для твердопаливного котла- це найпростіший засіб автоматизації, повністю незалежне. Це його головна перевага поряд з невисокою вартістю. Недолік же полягає в невисокій точності регулювання температури води в сорочці обігрівача, що на побутовому рівні не відіграє великої ролі, оскільки регулювання системи по температурі теплоносія є непрямою. Пряме регулювання - це робота по температурі повітря, що реалізовується складнішими засобами автоматизації.
Виробники котлів тривалого горіння України

Де краще купити твердопаливний котел в Україні

Твердопаливні котли купити краще в організаціях, які спеціалізуються на цьому, а не продають усе підряд: починаючи з фенів та масажерів, закінчуючи технікою для СТО та тракторами. Наші клієнти купляли твердопаливні котли у Київ, Дніпро, Запоріжжя, Кропивницький, Миколаїв, Одеса, Полтава, Суми, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, з безкоштовною доставкою додому по області.
  Доставка без передоплати за 2-3 дня з моменту оформлення замовлення по всій території України
  Для покупців з будь-якого міста (села) України діє доставка.


  Ми уклали ексклюзивний договір з Новою Поштою, і тому доставка займає не тиждень, а всього 2-3 дня, в залежності від вашого місця проживання.

  Завдяки постійній наявності продукції на складі відправляємо замовлення вже на наступний день після замовлення, без передоплати (оплата при отриманні).

  Після відвантаження ви отримаєте смс з номером декларації і зможете самі відслідковувати переміщення вантажу.
  Як нас знайти?
  Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
  Або Ви можете зателефонувати нам
  +380955182814
  Made on
  Tilda