Автоматика для твердопаливних котлів

Раніше теплогенератори для роботи на різних видах твердого палива не користувалися популярністю через дешевизну енергоносіїв і проблемної експлуатації, а також низького ККД. Зараз ситуація з енергоносіями в корені змінилася, а домогтися високої ефективності і комфорту в експлуатації допомогла автоматика для твердопаливних котлів. Вона в тій чи іншій мірі присутній на агрегатах всіх типів і цінових категорій.

Мета - автоматизація твердопаливного котла

Впровадження нових приладів і засобів автоматизації в опалювальних установках дозволяє реалізувати ряд основних функцій:

 • дозована подача повітряної суміші для горіння;
 • контроль параметрів і режимів роботи теплогенератора;
 • непряма регулювання теплової потужності по температурі теплоносія;
 • пряме регулювання потужності по температурі повітря в приміщеннях або навколишнього середовища;
 • забезпечення безпечної роботи водогрійної установки;
 • подача палива в автоматичному режимі;
 • автоматичний розпал та погашення топки котла;
 • приготування води на потреби ГВП.
Автоматика для твердопаливного котла дозволяє підвищити ККД опалювальної установки і зменшити викид шкідливих речовин в атмосферу. Решта мети - це підвищення економічності, комфорту і безпеки експлуатації опалювального обладнання.

Короткий огляд автоматики твердопаливного котла

У старих комбінованих котлах, таких як КЧМ, ми вручну регулювали подачу повітря дверцятами зольника, за принципом звичайної печі з піддувалом. Температуру теплоносія ми контролювали візуально по термометру, але про скільки-небудь точного налаштування мова не йшла. Найпоширеніший спосіб автоматизації - установка термостатичного регулятора тяги з механічним ланцюговим приводом. Він сам відкриває і закриває заслінку зольника в залежності від нагрівання води в котловому баку.

Механічний регулятор тяги - це єдиний незалежний прилад, що застосовується в твердопаливних котлах на дровах або вугіллі.
Оскільки точність такого налаштування невисока і процес в топці залежить від природної тяги димаря, на зміну терморегулятора прийшов вентилятор для котла, що подає в камеру згоряння необхідну кількість повітря. Продуктивністю вентилятора керує контролер, отримуючи дані про параметри теплоносія від датчика, розташованого в водяній сорочці агрегату. Контролер оснащений дисплеєм і пультом управління, з їх допомогою виставляється бажана температура теплоносія. Подібний комплект автоматики можна придбати і змонтувати на будь-яку опалювальну установку, знявши дверцята зольника і поставивши замість неї вентилятор на монтажній пластині.
Регулювання опалення по температурі теплоносія - непряма, так як котел підтримує цю температуру без прив'язки до умов навколишнього середовища. Якщо контролер володіє розширеним набором функцій, то опалення будинку можна підтримувати в залежності від вуличних умов, встановивши додаткову автоматику для твердопаливних котлів. До неї відносяться виносні регулятори температури в приміщеннях і датчик зовнішнього повітря. Вони підключаються до контролера за допомогою проводів або бездротовим способом. Отримуючи імпульси від датчиків, електронний блок управління підтримує задану температуру в приміщеннях, це пряме регулювання потужності водогрійної установки, воно вважається найбільш ефективним.
Сучасні автоматичні твердопаливні котли, що працюють на деревних гранулах (пеллетах), крім коштів ефективного спалювання оснащуються системою розпалу й контролю полум'я, а також безперервною подачею палива. Розпал здійснює електричний елемент розжарювання після того, як пелети подані в пальник шнековим конвеєром. При появі стійкого полум'я в топці фотодатчик реєструє цю подію і передає імпульс на контролер, а той відключає електророзжіг. В процесі роботи гранули насипаються в шнек з бункера. Його ємності вистачає на кілька днів, протягом яких теплогенератор не вимагає присутності людини.

Не можна не сказати про прилади безпеки, якими комплектуються твердопаливні котли з автоматикою. Найважливіший з них - запобіжний клапан, його завдання - скидати з котлового бака воду при її перегрів і досягненні критичного тиску. Прилад не залежить від електрики і захищає обшивку агрегату і трубопроводи від руйнування. Крім нього в водяну сорочку може бути вмонтований датчик перегріву, реєструючий перевищення температури на ранній стадії, забезпечуючи ще один щабель захисту. Наведемо перелік додаткових приладів автоматики, якими комплектуються твердопаливні агрегати:
 • датчик контролю тяги;
 • датчики рівня води в котлі;
 • вентилятор - димосос;
 • реєстратори тиску;
 • вбудований циркуляційний насос;
 • датчик витрати теплоносія і води для ГВП;
 • датчики рівня пелет або вугілля в бункері.
Висновок
Поряд з достоїнствами, властивими автоматичних котлів на твердому паливі, є істотний недолік - залежність від електрики. Разом з його відключенням в будинку пропадає і тепло, для підстраховки доводиться купувати блоки безперебійного живлення або бензинові електростанції.

Твердопаливні котли тривалого горіння

Доставка без передоплати за 2-3 дня з моменту оформлення замовлення по всій території України
Для покупців з будь-якого міста (села) України діє доставка.


Ми уклали ексклюзивний договір з Новою Поштою, і тому доставка займає не тиждень, а всього 2-3 дня, в залежності від вашого місця проживання.

Завдяки постійній наявності продукції на складі відправляємо замовлення вже на наступний день після замовлення, без передоплати (оплата при отриманні).

Після відвантаження ви отримаєте смс з номером декларації і зможете самі відслідковувати переміщення вантажу.
Як нас знайти?
Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda